انواع محصولات شیمیایی، در بورس کالا عرضه می‌شود
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۲۶ دی ماه میزبان عرضه ۴۲ هزار و ۵۱۷ تن مواد شیمیایی، ۱۵ هزار تن گوگرد و ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم است.
   
درخشش طلای جهانی درپی عملکرد ضعیف اقتصاد آمریکا
بر خلاف عملکرد ناامید کننده طلا در سال ۲۰۱۸ به نظر می رسد روند مثبت قیمت طلا در ماه دسامبر همچنان در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد یافت.
   
آخرین جزییات از راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران نگین در تالار نقره‌ای
سررسید جدید قرارداد آتی زعفران نگین زرین در بازار مشتقه بورس کالای ایران برای تحویل در اسفندماه ۹۷ از روز یکشنبه هفته آینده مورخ ۳۰ دی ماه راه اندازی می‌شود.
   
قیمت جهانی فلزات گرانبها در روزهای آینده به کدام سو می‌رود
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا و نقره در روزهای آینده تحت تاثیر تحولات ارزش دلار آمریکا قرار خواهد داشت.
   
آغاز معاملات قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای
معاملات سررسید جدید قرارداد آتی زعفران رشته‌ای در بازار مشتقه بورس کالای ایران برای تحویل در اسفندماه ۹۷ از روز جاری آغاز شد.
   
بورس کالا میزبان انواع مواد پلیمری و پتروشیمی
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۲۵ دی ماه میزبان عرضه ۵۷ هزار و ۸۵۱ تن مواد پلیمری، ۴ هزار و ۵۰۰ تن قیر و ۲۲ هزار تن وکیوم باتوم است.
   
بورس کالا میزبان انواع فلزات گرانبها
در روز جاری ۵۲ کیلوگرم شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.
   
صادرات با مدل بورس کالا رونق می‌گیرد
در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» به توسعه بازار صادراتی با وجود نوسانات قیمتی اشاره کرد و گفت: چاره مقابله با این نوسانات، پوشش نوسانات قیمتی و اطمینان از تأمین مواد اولیه از طریق خرید مواد اولیه و فروش محصول به روش «کشف پریمیوم» است.
   
درخشش طلا در سال ۲۰۱۹
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که علی رغم آنکه فشارهای تورمی در سال ۲۰۱۹ وجود نخواهد داشت ولی طلا می تواند در بازارهای بین المللی بدرخشد.
   
باز شدن گره تامین مالی صنایع به دست بورس کالا
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن معتقد است که ابزارهای مالی بازار سرمایه به خصوص اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران، از جمله ابزارهایی است که می تواند گره تامین مالی صنایع مختلف را باز کند.
   
معامله زعفران رشته‌ای برای تحویل اسفند ماه
بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آتی زعفران رشته ای درجه یک(پوشال معمولی) برای تحویل اسفند ۹۷ از دوشنبه ۲۴ دی ماه خبر داد.
   
حجم معاملات بورس کالا بیشتر شد
در هفته منتهی به ۲۰ دی ماه، ۴۰۳ هزار و ۶۶۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۴۶ و ۲۶ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
   
آخرین وضعیت بازار سنگ‎آهن چین
بازار سنگ آهن وارداتی در چین در ثبات است و تقاضا روزهای گذشته در سکوت بوده است.
   
انتشار جزییات بازارهای جهانی فولاد
گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.
   
اونس جهانی ۰.۳ درصد بالا رفت
قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه و همین طور هفته گذشته با افزایش روبرو شده ولی نتوانسته سطح مقاونتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند.
   
افزایش قیمت نفت متوقف شد
قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر نگرانی سرمایه گذاران نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی، دو درصد کاهش یافت، اما موفق شد دومین افزایش هفتگی متوالی را به ثبت برساند.
   
میزبانی بورس کالا از محصولات مختلف
تالارهای بازار فیزیکی بورس کالای ایران امروز شنبه ۲۲ دی ماه میزبان عرضه انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی، صنعتی و معدنی و کشاورزی است.
   
بورس کالا محلی برای شفافیت معامله ۱۸۴ قلم کالای اساسی
عرضه و معامله ۱۸۴ قلم کالای اساسی و مواد اولیه واسطه ای مختلف در ۵۴ زیرگروه اصلی به صورت متمرکز و یکپارچه در یک بازار، نشان از گستردگی حضور صنایع مختلف در بورس کالا است؛ از این رو است که کارشناسان به دلیل ارتباط مستقیم و غیرمستقیم بورس کالا با صدها صنعت، این بورس را به عنوان متنوع ترین بازار کالایی ...
   
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که " وزارت صمت همواره حامی سازوکار شفاف بورس کالاست" ، " اثرات مثبت راه اندازی بورس کالا در صنعت فولاد" ،" مسیر رو به جلوی معاملات زعفران در بورس کالا" و " ​ لزوم ایجاد رقابت پذیری در بازار گندم" از مهم ترین آنها بود.
   
نقش پُررنگ بورس کالا در ورود بخش خصوصی به تولید کشور
یکی از نیازهای اساسی که امروز در کشور احساس می‌شود شفاف سازی فعالیت های اقتصادی است. در این مسیر یکی از اقدامات اساسی که انجام شده، شکل گیری بورس کالای ایران به عنوان بستری برای کشف واقعی قیمت ها و ایجاد شفافیت در دادوستد کالاها بوده است. در واقع تلاش ها بر این بوده که صنایع مختلف از جمله صنایع فولا...
   
۱۹۰ دلاری شدن زغال‌سنگ چین
قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز سه شنبه بدون تغییر ۷۴.۹۵ دلار معامله شد.
   
سقوط تولید نفت اوپک به پایین‌ترین میزان
طبق نظرسنجی "اس اند پی گلوبال پلاتس"، تولید نفت اوپک در دسامبر به میزان ۶۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۳۲.۴۳ میلیون بشکه در روز رسید که پایین‌ترین میزان در شش ماهه اخیر بود.
   
میزان تولید مس شیلی در سال ۲۰۱۹ چقدر است
تولید مس شیلی در سال ۲۰۱۹، برای اولین بار به ۶ میلیون تن خواهد رسید.
   
سیمان نیازمند عرضه های شفاف در بورس کالا
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران می گوید: وجود بورس کالا در هر کشوری لازم است، در صورتی که مسئولان به دنبال شفافیت قیمت برخی از کالاها مانند سیمان هستند باید نسبت به عرضه سیمان در بورس کالا اقدام کنند.
   
کاهش حجم بودجه با اجرای طرح «قیمت تضمینی گندم»
از مزایای اصلی طرح قیمت تضمینی نسبت به طرح "خرید تضمینی" می‌توان به کاهش حجم بودجه دولت و همچنین حذف پروسه‌ طولانی پرداخت پول کشاورزان اشاره کرد.
   
چشم‌انداز قیمت فلزات گرانبها در هفته دوم سال 2019 چگونه است
تحلیلگران و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت فلزات گرانبها طی روزهای آینده تحت تاثیر سخنرانی مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا و متن مذاکرات نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا قرار خواهد داشت.
   
وزارت صمت، حامی سازوکار شفاف بورس کالا
معاون وزیر صمت در خصوص نقش بورس کالای ایران در توسعه صنعت فولاد گفت: با عرضه محصولات در بورس کالا، شاهد به حداقل رسیدن تفاوت شدید قیمت درب کارخانه و بازار بوده ایم؛ همچنین وزارت صمت از ابتدای تاسیس بورس کالا پشتوانه این ساختار شفاف بوده چرا که این بازار در این سال ها برای صنایع و تولید کشور بسیار را...
   
توسعه بورس کالا، ضرورتی برای اقتصاد
کارشناس بازار سرمایه می گوید: وقتی به دنبال شفافیت در اقتصاد هستیم، باید ابزارهای این شفافیت را ایجاد و یا تقویت کنیم. در بازار کالای کشور پیش از راه اندازی بورس کالا هیچ شفافیت آماری دقیقی وجود نداشت و شرایط برای هر گونه سوء استفاده فراهم بود، اما امروز حتی قبل از انجام معاملات، خریداران از مشخصات ...
   
بورس کالا در انتظار فعالان زعفران ۳۰ استان کشور
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال تشویق کلیه تعاونی های روستایی و تولید استانی؛ حداقل ۳۰ استان برای حضور در بازار قرارداد آتی آماده اند تا به عنوان بازوی اجرایی بورس در حوزه ترویج این نوع از معاملات در جامعه کشاورزان همکاری کنند.
   
مروری بر روند نزولی بازار بیلت سی. آی. اس
با شروع سال نو میلادی بازار بیلت سی آی اس در سکوت بوده و روزهای گذشته هنوز اغلب فعالان در بازار نبودند.
   
منافع بورس کالا برای صنعت فولاد چیست؟
عضو هیات عامل و معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران بورس کالا را تجربه ای بین المللی دانست که باید بیشتر از ظرفیت ها و ابزارهای آن در صنعت فولاد و صنایع معدنی استفاده کنیم.
   
توسعه صندوق‌های کالایی با هدایت نقدینگی سرگردان به چرخه تولید
کارشناس ارشد بازار سرمایه معتقد است که توسعه صندوق های کالایی در بورس کالای ایران می تواند منابع سرگردانی را که به دنبال حوزه های سرمایه گذاری هستند را در خدمت تولید و صنعت درآورد و از تخریب نقدینگی که در بخش های مختلف تولید در گردش است، جلوگیری کند.
   
صادرات سنگ آهن ایران کاهش یافت
بنا بر گزارش استیل مینت، ایران در ماه آذر ۱.۰۷ میلیون تن سنگ آهن صادر کرده که ۱۹ درصد افت ماهانه داشته است. همچنین نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۲۰ درصد افت داشته است.
   
عرضه نفت خام در بورس با دریافت ریال و دلار
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نفت در دو مرحله از طریق بورس به فروش رسیده است و با توجه به دستاورد و درآمد مناسب این فروش باید این اتفاق در مراحل بعدی نیز تکرار شود و عرضه نفت خام چه با دریافت ریال چه با دریافت دلار از طریق بورس ادامه پیدا کند.
   
دولت ترکیه از تولیدکنندگان گندم حمایت می‌کند
در پی کاهش ارزش لیر، دولت ترکیه قصد دارد به منظور جبران هزینه‌های تولید گندم و همچنین تداوم روند مثبت صادرات آرد، با کاهش قیمت نهاده‌های تولید از تولیدکنندگان گندم و صادرکنندگان آرد حمایت کند. ترکیه سالانه درحدود ۳.۵ میلیون تن آرد صادر می کند و براساس آمارهای جهانی یکی از بزرگترین صادرکنندگان آرد در...
   
رکود در بازار مقاطع صادراتی ترکیه
بازار صادرات میلگرد و مفتول ترکیه پس از تعطیلات سال نو هنوز در سکوت است و فعال نشده است.
   
پیش‌بینی افزایش قیمت طلا در هفته آینده
اکثر سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در نظرسنجی این هفته کیتکو به افزایش قیمت طلا رای داده اند.
   
صادرات سنگ آهن برزیل افزایش یافت
دومین صادرکننده سنگ آهن دنیا در دسامبر گذشته ۳۳.۲۰ میلیون تُن سنگ‌آهن صادر کرد.
   
اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی +جدول
قیمت پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر پایه نرخ ارز ۸۹۹۰۰ ریالی اعلام شد.
   
دولت برای اداره بهتر کشور به بورس کالا بهای بیشتری دهد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید: تصور می کنم دولت برای اداره بهتر کشور باید به بورس کالا بهای بیشتری دهد چراکه بورس کالا با توجه به سازو کارهایی که دارد می تواند در تنظیم بازار براساس عرضه و تقاضا کمک کند و از همه مهمتر شفافیت حاکم بر معاملات بورس، از هر گونه دخالت و سوء استفاده از ...
   
بازار کشاورزی در 2019 تحت تاثیر سه عامل بی‌ثبات‌کننده
«رابوبانک» یکی از موسسه‌های مالی تخصصی در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی با بررسی بازار ۱۵ محصول کشاورزی اعلام کرد: در حالی که محیط قیمتی محصولات کشاورزی کم نوسان باقی می‌ماند، اما تنش‌های ژئوپلیتیکی، سیستم آب و هوایی النینو و بیماری‌های موثر بر دام می‌تواند سبب بی ثباتی بازار کشاورزی در ۲۰۱۹ شو...
   
پیشنهاد یارانه ۸۱۴۵ میلیاردی دولت برای نان و مشتقات گندم
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولت ایران گفت: دولت برای یارانه نان مصرفی مردم و مشتقات ناشی از گندم در لایحه بودجه ۹۸ رقمی بالغ بر ۸۱۴۵ میلیارد تومان پیش بینی کرده است.
   
راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی
اعمال و تشدید تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه تحریم‌های آیسا (داماتو) و به دنبال آن تحریم‌های اخیر، ایجاب می‌کند راه‌حل‌های جدیدی به منظور مقابله با این تحریم‌ها پیش گرفته شود.
   
قیمت جهانی طلا به بالاترین حد خود رسید
قیمت جهانی طلا با عبور از یک هزار و ۳۰۰ دلار در هر اونس به رکورد بالاترین قیمت خود در ۶ ماه اخیر رسید.
   
نرخ تورم کشورهای منطقه یورو کم شد
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به محدود شدن رشد بهای انرژی در اروپا کمک کرده است.
   
میزبانی بورس کالا از انواع فلز سرخ
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۶ دی ماه میزبان عرضه ۴ هزار و ۲۰۰ تن مس مفتول، ۳ هزار تن مس کاتد و ۲۰ هزار تن مس کم عیار است.
   
«طلای سرخ» نیازمند بورس‌کالا و مکملی به نام قانون
بورس‌کالا می‌تواند به یکی از مبادی شفاف‌سازی عرضه‌‌وتقاضا تبدیل شود ضمن آنکه باید بحث واسطه‌گری و دیگر ادبیات را با قانونمند شدن تمام چرخه معاملات انجام داد تا راه دلالی در چرخه کشت تا فروش‌نهایی زعفران به بُن‌بست ختم شود.
   
بازارهای جهانی ورق پس از کریسمس
قیمت ورق گرم صادراتی چین در ثبات است و پس از تعطیلات سال نو میلادی فعلا فعالیت چندانی در بازار مشاهده نشده است.
   
آخرین وضعیت بازار قراضه ترکیه
روزهای گذشته خریداران قراضه در ترکیه در انتظار افت قیمت های بیشتر بودند و معامله ای نداشتند.
   
بورس کالا، میزبان انواع محصول
در هفته منتهی به ۱۳ دی ماه، ۲۷۵ هزار و ۱۰۵ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
   
عرضه انواع محصولات نفتی و پتروشیمی در بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۵ دی ماه میزبان عرضه ۴۱ هزار و ۸۳۲ تن انواع مواد پلیمری، مواد شیمیایی، قیر، گوگرد، وکیوم باتوم و سلاپس واکس است.
   
وضعیت بازار زغال‌سنگ جهانی در سال 2019
جدیدترین قیمت زغال سنگ صادراتی استرالیا ۱.۷۵ دلار افت کرد.
   
عملکرد بازارهای فولاد در اولین هفته سال ۲۰۱۹ چگونه بود
گزارش هفتگی بازارهای فولاد در اولین هفته سال ۲۰۱۹ منتشر شد.
   
کاهش قیمت شمش فولاد چین متوقف شد
قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز جمعه با ۰.۷ دلار افزایش ۷۳.۴۵ دلار معامله شد.
   
نفت به کانال ۵۷ دلار بازگشت
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۱ سنت معادل ۱.۹۸ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۶ سنت رسید.
   
مشتریان کوچک زیر چتر حمایتی بورس کالا
یک عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران می گوید: شرکت‌های بزرگ و صنایع مادر می‌توانند از مسیر بورس کالا و اطلاعات شفاف این بازار، راهکارهای حمایتی متعددی را برای صنایع کوچک طراحی کنند. به عنوان مثال می‌توان با اعتبارسنجی بنگاه‌های کوچک و صنایع پایین دستی، به آنها اعتبار برای خرید مواد اولیه از بور...
   
مزیت‌های بورس کالا بر بازارها
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بورس کالا مکان شفافی است که می تواند در ثبات قیمت کالاهای اساسی و ایجاد تعادل در بازارها نقش تعیین کننده ای داشته باشد و نمایندگان مردم نیز در مجلس از حضور پررنگ تر بورس کالا در عرصه اقتصادی حمایت می کنند.
   
اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا چه مزایایی دارد
چند سالی است که فعالان حوزه کشاورزی از اجرای یک سیاست در راستای اصلاح فرآیندهای بخش کشاورزی بیشتر می شوند. سیاست قیمت تضمینی که از سال ۹۴ به طور آزمایشی روی دو محصول جو و ذرت اجرایی شد و به دلیل اثرات مثبت آن، امروز دولت نگرانی از بابت خرید تضمینی جو و ذرت در کشور ندارد.
   
عدم وجود هرگونه محدودیت برای صادرات کالا از کشور
وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: اولویت اول وزارت صنعت،معدن و تجارت حفظ وضع موجود تولید است و هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور وجود ندارد.
   
بورس کالا، هموارترین بستر برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه بورس کالا، بهترین و هموارترین زمین برای بازی برد-برد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است، گفت: پیاده سازی تاکتیک های اصولی برای اقتصاد تنها در بستری شفاف میسر است به طوریکه اگر می خواهیم نرخ های واقعی و براساس منطق بازار در اقتصادمان شکل بگیرد، باید زمینه ورود ...
   
تولید مس شیلی ۷ درصد بیشتر شد
رشد تولید مس شیلی در ماه نوامبر به حداکثر ۱۳ سال اخیر رسید.
   
طلا به سمت ۱۳۰۰ دلاری شدن حرکت کرد
قیمت طلا روز چهارشنبه تحت تاثیر تقاضا برای سرمایه‌گذاری مطمئن درپی افت بازارهای سهام و نگرانی‌ها نسبت به کندی اقتصاد جهانی، افزایش یافت.
   
تولید کاتد مس 12 درصد بیشتر شد
گزارش ۹ ماهه تولید شرکت ملی مس ایران حاکی از رشد ۱۸ و ۱۲ درصدی آند و کاتد مس نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. این شرکت در مجموع ۲۲۸هزار تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه ۲۱۹ تنی از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده است.
   
سال بد برای بازار سهام چین
2018 سال خوبی برای سهام چین نبود، در واقع بدترین سال آنها در یک دهه اخیر بود. کامپوزیت شانگهای، مهم‌ترین شاخص سهام چین، این سال را ۲۴.۶ درصد پایین‌تر از ۲۰۱۷ به پایان برد.
   
رسیدن مواد اولیه از کانال بورس کالا به دست تولیدکنندگان واقعی
فرشاد مقیمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بورس کالا زمینه همگرایی تا رسیدن به شفافیت را به حداکثر رساند تا مواد اولیه از این ساختار اقتصادی به دست تولیدکنندگان واقعی که نیازمند مواد اولیه هستند، برسد.
   
موجودی سُرب انبارهای بورس فلزات لندن کم شد
در سال ۲۰۱۸ موجودی انبارهای سرب بورس فلزات لندن، کاهش ۲۴ درصدی را تجربه کرد و به کمترین میزان پس از سال ۲۰۰۸ رسید؛ هرچند این روند کاهشی نتوانست عاملی جهت افزایش قیمت شود.
   
تولید معادن مس جهان افزایش یافت
میزان تولید معادن مس شرکت‌های جهان، طی ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲.۸ درصد افزایش یافت.
   
۲۱ کیلوگرم شمش طلا در بورس کالای ایران معامله شد
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز گذشته میزبان دادوستد ۲۱ کیلوگرم شمش طلا بود.
   
عرضه انواع فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۱ دی ماه میزبان عرضه ۴۲ هزار و ۶۷۷ تن مواد پلیمری شامل گریدهای مختلف پلی اتیلن، پلی استایرن و اکریلونیتریل است.
   
عرضه تدریجی کل گندم کشور در بورس کالا گامی موثر است
اجرای سیاست قیمت تضمینی ذرت و جو در بورس کالا هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع صاحبان صنعت دامداری و مرغداری و به طور کلی گروه های مصرف کننده بوده است؛ از این رو موافق عرضه کل گندم کشور در بورس کالا هستیم که البته با توجه به حجم بالای آن، در بازه زمانی ۲،۳ ساله به سود کشاورزان، تولید و دولت خواهد بو...
   
مروری بر مهم‌ترین رویدادهای تالار نقره‌ای
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که" ۳ ماموریت بورس کالا در اقتصاد" ، " با راه اندازی بورس کالا به صادرکننده فولاد تبدیل شدیم" ،" نقش بورس کالا در رسیدن سود تولید به تولیدکنندگان" و " زعفران در بورس کالا به شفافیت قیمتی رسیده است" از مهم ترین آنها بود.
   
معامله بیش از ۷ هزار تن میعانات گازی در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران
فردا (شنبه هشتم دی ماه) کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲، ریفورمیت و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تهران، بوتان، پروپان و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام در رینگ داخلی بورس انرژی ...
   
چشم‌انداز قیمت جهانی فلزات گرانبها در روزهای پایانی ۲۰۱۸
به نظر می رسد سرمایه گذاران و تجار بین المللی طی روزهای آینده نیز به دقت ریسک های سیاسی و تحولات بازار سهام را زیر نظر خواهند داشت.
   
تامین مالی از مسیر بورس کالا، به سود صنایع
تامین مالی بنگاه های اقتصادی یکی از ماموریت های ویژه دولتمردان برای بازار سرمایه است که چند سال اخیر نیز شاهد رشد حجم تامین مالی صنایع از مسیر بازار سرمایه هستیم.
   
قیمت قراضه در جنوب شرق آسیا پایین آمد
بازار واردات قراضه جنوب شرق آسیا به دلیل رکود بازار میلگرد در رکود قرار گرفته و روندی نزولی دارد.
   
۹۸ هزار تُن قیر، گوگرد و عایق رطوبتی در بورس کالا عرضه می‌شود
تالار صادراتی بورس کالا روز سه شنبه ۴ دی ماه میزبان عرضه ۹۱ هزار و ۱۷۵ تن انواع قیر، ۱۰۰ تن عایق رطوبتی و ۷ هزار تن گوگرد است.
   
رسیدن طلا به مرز ۱۲۷۰ دلار
قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به تعطیلی دولت آمریکا و رکود اقتصادی دنیا با افزایش نسبی روبرو شد.
   
تبدیل شدن واردکننده به صادرکننده فولاد با با راه‌اندازی بورس کالا
در طول این سال ها با واقعی شدن قیمت ها، رسیدن سود به تولیدکننده و دریافت مناسب مواد اولیه از سوی مصرف کنندگان به صادر کننده در بخش فولاد تبدیل شدیم و این روند در حوزه های دیگر نیز به واسطه اعتماد به مکانیسم بازار و ایجاد صرفه برای تولیدکننده و مصرف کننده ایجاد شده است.
   
12 هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار می‌شود
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای مدیریت مصرف آب برنامه ویژه داریم، گفت: دولت تنها متعلق به یک استان نیست و نگاه یکسانی برای حل مسئله آب در استان‌ها وجود دارد. آب مشکل مهم ملی است و دولت برای این بخش تصمیمات مهمی خواهد گرفت.
   
تولید با توسعه فعالیت‌های بورس کالا در بجنورد تقویت می‌شود
محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: نظام مند شدن مبادلات کالاهای مختلف در سراسر کشور باعث حمایت از تولیدکنندگان و کاهش فعالیت واسطه ها می شود از این رو توسعه فعالیت های بورس کالا در بجنورد می تواند کمک زیادی به فعالان اقتصادی خراسان شمالی کند.
   
افزایش ۱.۱ درصدی قیمت نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۶۰ سنت، معادل ۱.۱ درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۴۲ سنت رسید.
   
چه عواملی قیمت طلا را بالا می‌برد
کارشناسان اقتصادی اعلام کردند که تضعیف دلار و پایان سیاست سفت و سخت فدرال رزرو در ۲ سال آینده قیمت جهانی طلا را به یکهزار و ۴۰۰ دلار در هر اونس خواهد رساند.
   
عرضه کالاهای اساسی در بورس کالا ضرورت دارد
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری نشست با وزرای اطلاعات و صمت با محوریت تنظیم بازار کالاهای اساسی عنوان کرد که در این نشست به موضوع لزوم ارتقای شفافیت در دادوستد کالاها و استفاده بیشتر از ظرفیت های بورس کالا در ایجاد شفافیت در اقتصاد تاکید شد.
   
۱۳.۵ میلیون تُن گندم در سال زراعی جاری تولید می‌شود
مشاور وزیر و مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید حدود ۱۳.۵ میلیون تن گندم برای سال زراعی ۹۸-۹۷ هدف‌گذاری شده است.
   
صادرات زعفران نسبت به سال گذشته بیشتر شد
عضو شورای ملی زعفران گفت: پیش بینی می‌شود میزان صادرات زعفران ایرانی در سالجاری با افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی به ۳۰۰ تن برسد.
   
تضعیف اوپک، هدف مصرف‌کنندگان بزرگ است
بازار جهانی انرژی طی ۱۰ سال گذشته شاهد تحولات بزرگی بوده است؛ اما طی دهه آینده نیز شاهد تحولات بزرگتری خواهد بود.
   
فرآیند تحویل قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای سررسید دی ۹۷
مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران فرآیند تحویل قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی را اعلام کرد.
   
ابزارهای مالی بورس کالا در راستای هدایت نقدینگی
بورس کالا حلقه اتصال بخش واقعی اقتصاد به بخش مالی بوده و از اهدف آن، هدایت منابع مالی به سمت تولید است. در این میان ابزاری همچون اوراق سلف موازی استاندارد می تواند نقدینگی سرگردان و منابع راکدی که در سیستم بانکی فریز شده را با سرعت بیشتری در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد که با فرهنگ سازی بیشتر و آشنا...
   
بورس‌کالا، زعفران شناسنامه‌دار تحویل بگیرد/ روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست
کشاورز آگاهی آن را ندارد که به‌صورت مستقیم در قیمت‌گذاری دخیل باشد و بیشتر چشم به عرضه‌وتقاضا یا همان روش‌های سنتی دارند بنابراین باید شفافیت بورس‌کالا به‌گونه‌ای باشد که کشاورز به صورت‌ واقعی و مستقیم به بحث قیمت‌گذاری‌ها وارد شود و هر نوع دلال در لباس خریدار و صادرکننده نتواند به این بازار ورود کن...
   
رشد محدود قیمت جهانی نفت
پس از یک هفته معاملات پر نوسان و در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی، قیمت نفت تحت تاثیر رشد شاخص‌ها در بورس آمریکا افزایش داشت، اما نگرانی‌ها از مازاد عرضه نفت موجب شد تا رشد قیمت محدود باشد.
   
رشد ۵۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران
در هفته منتهی به ۶ دی ماه، ۴۲۱ هزار و ۲۹۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۵۶ و ۳۵ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
   
افزایش بی‎ثباتی و تقاضای جهانی برای فلز زرد
طلا سال ۲۰۱۸ را با رشد آغاز کرد و تا محدوده ۱۳۶۰ دلار هم بالا رفت اما در تابستان با افت قیمت روبه رو شد و در ماه آگوست، رقم ۱۱۸۰ دلار برای هر اونس هم به ثبت رسید. در هفته‌های پایانی سال ۲۰۱۸ نیز طلا در محدوده بالای ۱۲۰۰ دلار نوسان کرد، هرچند برخی این وضعیت را برای سال میلادی جدید موقت می‌دانند.
   
آخرین قیمت فلزات و مواد معدنی در سال ۲۰۱۸
قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز جمعه با ۰.۳ دلار افزایش ۷۲.۷ دلار معامله شد.
   
میلیاردها دلار زیان آمریکا و چین از جنگ تجاری
نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین میلیاردها دلار زیان برای هرکدام در سال ۲۰۱۸ بود که به صنایعی مثل اتومبیل سازی و کشاورزی صدمه زد.
   
ورق گرم صادراتی چین بالا رفت
ورق گرم صادراتی چین هفته گذشته کمی رشد داشت در حالی که تقاضای داخلی و صادراتی ضعیف بود. هزینه های بالای تولید کارخانه ها را مجبور کرد تا قیمت را افزایش دهند.
   
ثمره بورس کالا برای اقتصاد چیزی جز شفافیت نیست
عضو هیات مدیره کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران معتقد است که نگاهی به فعالیت ۱۱ ساله بورس کالا نشان می دهد این بازار نقش ارزشمندی در توجه و سوق دادن اقتصاد کشور به سمت شفافیت و برقراری مکانیزم عرضه و تقاضا در کشف قیمت کالاها داشته است.
   
عرضه انواع محصولات صنعتی و معدنی در بورس کالا
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۸ دی ماه میزبان عرضه ۱۰ هزارتن آهن اسفنجی، ۲ هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی و ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم، ۴۰۰ تن شمش روی و ۱۰۰ تن مس کاتد است.
   
۲۰۱۸، سال طوفانی بهای نفت
سال ۲۰۱۸ برای قیمت نفت مثل یک سواری با ترن هوایی بود، بالا و پایین را همه انتظار دارند ولی پیچ‌ها و چرخش‌ها در این سال استثنایی بودند.
   
بورس کالا، میزبان انواع محصولات فولادی
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۰ دی ماه میزبان عرضه ۹۵ هزار و ۵۵۰ تن انواع ورق های فولادی، ۵ هزار و ۵۰۰ تن سبد میلگرد، ۱۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۲۰۰ تن مس کاتد، ۲هزار تن مس کاتد دو، یک هزار و ۲۰۰ تن شمش روی، ۱۲۰ تن سولفورمولیبدن و ۲۹ کیلوگرم شمش طلا است.
   
شاخص کالای بلومبرگ سقوط کرد
کالاها با ضررهای قابل توجهی که قیمت‌های انرژی، فلزات پایه و مواد خام متحمل شدند، عملکرد ضعیف دیگری را در سال ۲۰۱۸ به نمایش گذاشتند و در حالی آماده ورود به سال ۲۰۱۹ می‌شوند که سایه نگرانی‌ها پیرامون رشد اقتصاد جهان روی آنها سنگینی می‌کند.
   

بورس کالا - کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تهران، میدان آرژانتین،خیابان شهید خالد اسلامبولی
خیابان بیست و یکم، پلاک 4، طبقه 4، واحد 15

تلفن :         82467701        021
فکس :
        82467770        021

تالار معاملات آتی - کارگزاری اردیبهشت ایرانیانن
تهران، خیابان طالقانی ، بعد از بورس کالا  ساختمان کارگزاران (زیمنس) تالار معاملات آتی کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تلفن :  88852331 021
فکس : 88890721 021

 دفتر مرکزی - کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تهران، میدان آرژانتین، ابتدای احمد قصیر، ساختمان طلا، پلاک 49
طبقات چهارم(واحد1) - سوم ( واحد 4 و 5)   
تلفن :  82446       021

فکس : 88736260  021

مستقیم تالار بورس کالا: 88383516 021 اطلاعات تماس سایر شعب
Check PageRank