دوره قیمت‌های پایین نفت خام به‌زودی پایان می‌یابد
دوره قیمت‌های پایین نفت خام به‌زودی پایان می‌یابد و قیمت نفت خام برنت به سطوح ۷۵ دلار برای هر بشکه باز می‌گردد.
   
ثبت معامله ۱۶۴ هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالای ایران
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۶ آبان ماه میزبان دادوستد ۱۶۴ هزار و ۴۰۰ تن وکیوم باتوم بود.
   
بازار ۵۱۳۲ میلیارد ریالی قراردادهای آتی زعفران
بازار قراردادهای آتی زعفران در بورس کالای ایران طی هفته گذشته شاهد انعقاد ۳۱۶ هزار و ۳۷۹ قرارداد به ارزشی بیش از ۵۱۳۲ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال بود.
   
ایست به کاهش قیمت نفت/ خط ترمز دلخراش سرمایه‌گذاران طلای سیاه
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: کشورهایی که با ایران معاملات نفتی برقرار کرده اند قول داده بودند که تولید خود را افزایش دهند و کمبود حاصل از کاهش میزان عرضه نفت ایران را جبران کنند بنابراین به نظر می رسد که روند کاهش قیمت نفت موقتی خواهد بود.
   
اشتیاق زعفرانکاران برای رشد کیفیت زعفران و اخذ مجوز ورود به بورس کالا
فعال بازار زعفران در تربت حیدریه گفت: زعفرانی که از سوی کشاورزان به انبار ما آورده می شود، در چند نوبت مورد آزمایشات دقیق قرار می‌گیرد و در صورت دارا بودن همه شرایط تعیین شده از سوی بورس، تایید و پذیرش می شود؛ در این بین زعفران هایی که از کیفیت لازم برخوردار نیستند، علاوه بر اینکه پذیرش نمی شوند اما...
   
در این سه تور بهترین ‌سفر‌ خارجی را تجربه کنید
یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی که روی کیفیت سفر تاثیرگذار است تور خوب و منظم است؛ آژانس مقدر سیر سال‌هاست تور‌های گردشگری و نمایشگاهی را برای سراسر دنیا برنامه ریزی می‌کند تمام تور‌ها نیز دارای راهنمای فارسی زبان هستند تا بتوانید به خوبی از دیدنی‌های مقصد اطلاعات کسب کنید.
   
وابستگی ۳ درصدی در زمینه داروی نهایی/ رقابت منفی برای دارویی‌ها سم است
تاثیر این شرایط بر شرکت های مختلف، یکسان نخواهد بود؛ بدون شک هر چه شرکت های تولیدکننده دارو برای تامین مواد اولیه خود وابستگی کمتری به واردات داشته و در این شرایط امکان افزایش ظرفیت تولید داشته باشند، از شرایط بهره بیشتری می برند
   
طرح‌های توسعه‌ای، سور پالایشی‌ها به نفت/ خوراک ارزان کِی به کار می‌آید!
به‌هرحال این انتقاد که برخی صنایع مانند پتروشیمی، خوراک ارزان‌قیمت در اختیار داشته و سود حاصل از تبدیل خوراک ارزان‌قیمت به محصولات باارزش افزوده بالاتر و صادرات آن، به جیب عده‌ای محدود می‌رود انتقادی به‌جا است.
   
معامله بیش از ۲۵هزار تن مواد پلیمری در بورس کالای ایران
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه، میزبان دادوستد ۲۵ هزار و ۹۵۹ تن مواد پلیمری بود.
   
رقابت بیشتر در اقتصاد با تقویت بورس کالا/ نقش بورس کالا در تحریم‌ها چیست؟
نایب ‌رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران معتقد است که هر چقدر نقش بورس کالا در اقتصاد کشور تقویت شود، زمینه رقابت بیشتر را در تولید و صنعت کشور ایجاد کرده ایم؛ از طرفی شفافیت افزایش می یابد، مالیات ها پرداخت می شود، امکان نظارت لحظه ای فراهم شده و سود واقعی تولید به تولیدکننده می رسد.
   
حمل‌ونقل نفت بخش‌خصوصی حل شد/ تخفیف نفتی‌ها برای خریداران طلای سیاه در بورس
مشکلات بخش حمل‌ونقل جزئی بوده و به‌زودی برطرف خواهد شد و اگر به همین روال عرضه‌ها ادامه یابد، امکان رقابت بر قیمت پایه نیز فراهم خواهد شد.
   
عرضه بیش از 41هزار تن قیر در بورس کالا
۴۱ هزار و ۸۰۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.
   
بازی طلای سرخ با دلار / صادرات انتهایی ندارد
رئیس شورای ملی زعفران گفت: همانگونه که در شش ماهه اول سال صادرات این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته پیش بینی می شود که براساس تقاضای بازار جهانی در 6 ماهه دوم سال نیز صادرات به میزان فعلی انجام شود.
   
مکانیسم بورس کالا، سود تولید را به تولیدکنندگان رساند
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان می گوید که بورس کالا در طول ۱۱سال گذشته همواره تلاش کرده تا با ایجاد فضایی مثبت جهت انجام معاملات به صورت شفاف، زمینه توزیع و تخصیص بهینه مواد اولیه تولید را فراهم کند و سود خوبی را نیز از طریق حذف واسطه‌ها و استفاده از ابزارهای مالی به تولیدکنندگان برسان...
   
"بورس کالا" معمار شفافیت در بازار کالای کشور
شفافیت اطلاعاتی همزمان با فراهم کردن بستر اقتصاد آزاد، از مهمترین دستاوردهای بورس کالا طی ۱۱ سال گذشته برای اقتصاد کشور بوده است.» این جمله ای است که دو تن از کارشناسان بازار سرمایه در خصوص مهمترین ویژگی های بورس کالا و جایگاه این بازار در ساختار اقتصاد کشور بیان می کنند. بر همین اساس است که مبارزه ...
   
شاخص کل فرابورس ایران در نزدیکی پله 2000 واحدی
فرابورس ایران نخستین روز کاری این هفته را با ثبت معاملاتی به ارزش 3 هزار و 572 میلیارد ریال در نتیجه داد‌و‌ستد 809 میلیون ورقه آغاز کرد.
   
راه ناهموار خصوصی‌ها برای تزریق پول نفتی به داخل/ نباید مسیرها به بلوکه‌شدن حساب‌بانکی ختم شود
کارشناس بازار سرمایه گفت: خرید نفت از طریق بورس انرژی بهترین راهکار برای فروش نفت ایران به دیگر کشورها محسوب می شود زیرا خریدار و فروشنده آن افراد حقوقی هستند و انتقال وجوه حاصل از فروش نفت نیز با ریسک کمتری انجام خواهد شد.
   
تالار صادراتی میزبان ۹۱ هزار تن قیر
تالار صادراتی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۹ آبان ماه میزبان عرضه ۹۱ هزار تن انواع قیر است.
   
پیچ فلکه نفت دولتی برای خصوصی‌ها روان شد/ توانایی مالی تنها شرط خرید
کارشناس بورس انرژی گفت: وزارت نفت برای بررسی صلاحیت مشتریان سخت گیری هایی انجام می داد، گفت: با ورود این محصول به بورس انرژی دیگر این سخت گیری ها اعمال نمی شود و افراد حقیقی وحقوقی که توانایی مالی برای خرید دارند می توانند از این طریق نفت را دریافت کنند.
   
تیر تحریم‌ها به خطا رفت / «مبین» و علامت تعجب بزرگ!
آمریکا لیست بلندبالایی از شرکت ها و اشخاص تحت تحریم را منتشر کرد که مشاهده نام برخی شرکت‎ها عجیب به نظر می رسد. بررسی اثرات تحریم بر شرکت پتروشیمی مبین نتایج جالب توجهی به همراه دارد.
   
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران رخ داد که" توجه رییس جمهوری به نقش بازار سرمایه در دوران تحریم"، " راه اندازی قرارداد آتی زعفران رشته ای و استقبال معامله گران" و " بررسی نقش بورس کالا در توسعه صنعت پتروشیمی" از مهم ترین آنها بود.
   
عیار واقعی طلای سرخ ایران در بورس کالا مشخص می‌شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: عرضه زعفران در بورس کالا نه تنها باعث کمرنگ شدن حضور دلالان و واسطه ها در این بازار می شود بلکه انگیزه زعفران کاران را برای کشت در سال های آینده بالا برده و شاهد رشد تولید خواهیم بود.
   
راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی در بورس کالا
در راستای تمرکز بورس کالای ایران برای توسعه بازار مشتقه با اولویت و تمرکز بر محصولات کشاورزی، از سه شنبه هفته جاری قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی برای تحویل در آذر ماه سال جاری راه اندازی می شود.
   
انعقاد نخستین قرارداد آتی زعفران پوشال در بورس کالا
اولین قرارداد آتی زعفران پوشال (رشته ای درجه یک) برای تحویل در پایان آذرماه سال جاری طی معاملات امروز در بازار مشتقه تالار نقره ای به قیمت ۱۳۵ هزار ریال در اولین معامله، گشایش یافت.
   
بورس کالا، از عوامل توسعه صنعت پتروشیمی
علی محمد بساق زاده، عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی معتقد است که ایجاد شفافیت در معاملات محصولات پتروشیمی، کشف قیمت براساس مکانیسم عرضه و تقاضا، وجود تضامین خریدار و فروشنده برای پایبندی به تعهدات و انجام معاملات در حداقل زمان از جمله مزایایی است که بورس کالا طی این سال ها در معاملات محصولات ...
   
عرضه ۷۷ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۵ آبان ماه میزبان عرضه ۷۷ هزار و ۸۱۰ تن مواد پلیمری است.
   
کاهش 4.7دلاری قیمت پایه نفت در عرضه بورس‌انرژی/ نرخ جهانی فتیله قیمت را کم کرد
کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش قیمت پایه تعیین شده نفت در بورس انرژی به دلیل کاهش قیمت جهانی این محصول نسبت به هفته گذشته اعمال شده است.
   
عرضه مس، طلا و سیمان در تالار محصولات صنعتی و معدنی
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه میزبان عرضه ۳ هزار تن مس کاتد، ۲۰ هزار تن مس کم عیار، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۲۰ کیلوگرم شمش طلا و ۲ هزار تن سیمان تیپ۱ است.
   
صادرات ۱۲ هزار تُن قیر و عایق رطوبتی از بورس کالا
تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز شنبه ۱۲ آبان ماه، میزبان دادوستد ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن قیر و ۵۰۰ تن عایق رطوبتی بود.
   
عرضه مواد پلیمری و شیمیایی در تالار نقره‌ای
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۲ آبان ماه میزبان عرضه ۹ هزار و ۵۷۸ تن انواع مواد پلیمری و شیمیایی است.
   
مختصات انتشار اوراق آتی واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا
همزمان با ایجاد بازار اوراق آتی مبتنی بر واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا توسعه بازارآتی زعفران دردستور کار بورس کالا قرار گرفته است.
   
تلاش برای راه‌اندازی ‌بورس بین‌المللی زعفران
مسئول امور زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی معتقد است کشوری که نزدیک به ۹۰ درصد یک محصول را تولید می‌کند باید تعیین کننده قیمت در جهان باشد که این امر تنها با بورس کالا امکان پذیر است.
   
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران رخ داد که" استمرار عرضه ها در بورس کالا، موجب تعادل قیمت ها شده است"، " کشاورزان از واقعی شدن قیمت زعفران در بورس کالا رضایت دارند"، " بورس کالا «سلیقه ها» را در معاملات حذف کرد" و " صندوق های کالایی، گزینه ای جذاب برای سرمایه گذارا...
   
ابزارهای موفقیت بورس کالا در توسعه اقتصادی کشور/ بورس کالا، بازار سرمایه ایران را به قواعد جهانی نزدیک‌تر کرد
مدیرعامل کارگزاری بانک دی و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره کانون کارگزاران، بورس کالا را بازاری موفق دانست و با برشمردن مهم‌ترین ویژگی‌های این بازار تاکید کرد: وجود بورس کالا، بازار سرمایه ایران را یک پله به چارچوب‌های بین‌المللی نزدیک‌تر کرده است.
   
بورس کالا در رشد اقتصادی نقش بسزایی دارد
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق تهران گفت: پیروی کردن از قواعد اقتصاد آزاد ‌تواند زمینه رشد و پیشرفت اقتصادی را فراهم آورد.
   
کاهش قیمت پایه نفت خام با تداوم عرضه در بورس انرژی
مدیرعامل بورس انرژی گفت: در حال حاضر قیمت نفت در بازار جهانی رو به کاهش بوده بنابراین درصورت ادامه روند این عرضه اگر شرکت نفت بخواهد عرضه‌های بعدی را در بورس انرژی انجام دهد قیمت پایه نفت خام تعدیل خواهد شد.
   
قراردادهای بلندمدت نفتی مانع خصوصی‌ها شد/ ترک بازار، تنها فرصت فروش نفت توسط بخش‌خصوصی
تفکر حاکم بر وزارت نفت، بر این پایه استوار است که خریداران نفتی تحت هیچ‌عنوانی قراردادهای بلندمدتی که به صورت اعتباری اقدام به خرید نفت کرده‌اند را برهم نمی‌زنند.
   
عرضه بیش از ۵۹ هزار تن مواد پلیمری
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۷ آبان ماه میزبان عرضه ۵۹ هزار و ۵۲۵ تن انواع مواد پلیمری شامل گریدهای مختلف پلی اتیلن، پلی پروپیلن، اکریلونیتریل بوتادین استایرن، پلی استایرن و پلی وینیل کلراید است.
   
قرارداد آتی زعفران، تنها در بورس
سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا گفت: هم اکنون در حوزه معاملات آتی بورس فقط قراردادهای آتی زعفران فعال است.
   
معامله ۱۰ هزار تن گندم خوراکی در تالار محصولات کشاورزی
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز شنبه ۵ آبان ماه، میزبان دادوستد ۱۰ هزار تن گندم خوراکی بود.
   
زمان عرضه محصولات پلیمری و شیمیایی در بورس کالا اعلام شد
با توجه به تعطیلی روز سه شنبه هفته جاری به مناسبت اربعین حسینی، با صدور اطلاعیه ای زمان عرضه محصولات پلیمری و شیمیایی در تالار پتروشیمی بورس کالای ایران اعلام شد.
   
معامله ۳۱۱ هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران
در هفته منتهی به ۳ آبان ماه، ۳۱۱ هزار و ۱۶۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت.
   
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که "استفاده از ظرفیت های بورس کالا برای توسعه صادرات به عراق ، " سازوکار فروش بلندمدت محصولات پتروشیمی در بورس کالا وجود دارد"، "گشایش نماد معاملاتی جدید گواهی سپرده پوشال معمولی زعفران" و "تعادل بازار با تقویت عرضه ها در ...
   
خدمات ۱۱ساله، اعتماد دولت و صنایع به بورس کالا را به دنبال داشت
رییس سازمان بورس اوراق بهادار گفت:بورس کالای ایران طی ۱۱ سالی که در اقتصاد ایران متولد شده است، خدمات و کمک های زیادی به فعالان اقتصادی کشور ارائه کرده و این بورس قطعا از شفاف ترین بازارهای مالی است.
   
جزئیات عرضه اولیه سهام سه پتروشیمی در بورس تهران/ دلیل حضور دلال‌ها در بورس کالا
در نشست خبری جمعی از مدیران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به بخشنامه یکسان‌سازی نرخ خوراک و نرخ فروش ارز حاصل از صادرات مجتمع‌های پتروشیمی، خبر عرضه اولیه سهام سه شرکت پتروشیمی در بورس تهران مطرح شد.
   
مصرف 335 میلیون بشکه نفت در بخش صنعت
معاون رییس سازمان بهینه سازی سوخت با بیان اینکه ما نباید برای جبران کسری فقط به فکر تولید باشیم،گفت: نسبت سرمایه‌گذاری بهینه‌‌سازی به اکتشاف و تولید یک به سه است و اگر به این موضوع نگاه اقتصادی داشته باشیم و اگر بتوانیم فرهنگ مصرف را در کشور نهادینه کنیم خواهیم توانست به توسعه پایدار در جامعه برسیم.
   
افزایش قیمت نفت و کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی
قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و قیمت طلا با کاهش روبه‌رو شد.
   
افزایش قیمت سوخت منوط به کاهش قیمت خودرو شود
معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی افزایش قیمت سوخت به تنهایی را ظلم به مردم دانست و گفت: باید کاهش قیمت خودرو نیز در کنار آن دیده شود.
   
ایجاد تسهیلاتی برای افزایش ظرفیت و ایجاد پالایشگاه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این‌که اعضای این کمیسیون با کلیات رسیدگی به طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام موافقت کردند، گفت: بی‌شک تسهیلاتی برای افزایش ظرفیت و ایجاد پالایشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود.
   
مصرف انرژی در کشور باید به یک دوم میزان کنونی برسد
نماینده شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت: بر اساس سند جدید چشم انداز، باید تا سال ١٤٢٧ مصرف انرژی در کشور را به یک دوم شرایط فعلی کاهش دهیم.
   
تاسیس دبیرخانه اوپک پلاس با روسیه
بلومبرگ آذر ماه سال گذشته نوشت: « دیگر این صدای عربستان‌سعودی نیست که بیشترین اهمیت را دارد بلکه اکنون صدای کشوری غیراوپکی بیشترین اهمیت را پیدا کرده است.
   
فرآورده‌ها و ال.پی.جی مسیرهای میان‌بُر را می‌دانند
عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت ، گاز و پتروشیمی گفت: اگر بتوانیم در خارج از کشور پالایشگاه بسازیم، می‌توانیم نفت را بدون دردسر بفروشیم چون رقم زیر 30 درصد مشمول تحریم نمی‌شود.
   
عرضه ۲۶ هزار تن مواد شیمیایی در بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲ آبان ماه، میزبان عرضه ۲۶ هزار و ۶۴۷ تن مواد شیمیایی است.
   
سقوط ۵ درصدی قیمت نفت
با افت شدید بازارهای سهام که نگرانی‌هایی در مورد تقاضای آینده نفت به وجود آورد و پس از این که عربستان سعودی اعلام کرد در صورت نیاز بازارها، فورا تولید خود را افزایش خواهد داد، نفت سقوط کرد.
   
افزایش قیمت نفت برای جبران ضرر سنگین
قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر نگرانی‌های بازار نسبت به تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران اندکی افزایش یافت تا ضرر سنگین روز گذشته را جبران کند.
   
تولید نفت روسیه در کوتاه مدت به ۱۲ میلیون بشکه در روز نمی‌رسد
وزیر انرژی روسیه گفت:‌ قصد ندارد تا پایان سال ۲۰۱۸ یا در کوتاه مدت تولید خود را به ۱۲ میلیون بشکه در روز برساند.
   
صنعت نفت شیل آمریکا با مشکل زیاندهی مواجه است
در حالی که با افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شرکت‌های نفت شیل آمریکا باید در پول غلط بزنند اما بسیاری از آنها هنوز با مشکل ضرر ده بودن مواجه هستند.
   
همه چیز در مورد قرارداد آتی زعفران در بورس کالا
قراردادهای آتی یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که بورس‌های کالایی جهت کمک به مدیریت ریسک نوسانات قیمتی در اختیار فعالان بازارهای کالایی قرار می‌دهند.
   
معامله ۸۶هزار میلیارد ریالی در بورس کالا
تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی مهر ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۶۷۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸۶ هزار میلیارد بود.
   
تغییر ناچیز قیمت نفت با وجود عزم عربستان برای افزایش تولید
قیمت شاخص نفت خام برنت دیروز (دوشنبه ۳۰ مهرماه) با پنج سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۸۳ سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا نیز با پنج سنت افزایش به ۶۹ دلار و ۱۷ سنت رسید.
   
فرصت تاریخی بخش غیردولتی برای ورود به تجارت نفت/ شش نقطه مثبت اطلاعیه بورس انرژی
حذف محدودیت ها درباره مقصد صادراتی نفت، برداشته شدن کف قیمت نفت در بورس، حجم اندک محموله‌های نفتی و شرایط آسان ورود به معاملات نفتی از جمله نقاط قوت اطلاعیه بورس انرژی درباره عرضه نفت در رینگ صادراتی این بورس هستند.
   
عرضه ۴۲ هزار تن مواد پلیمری در تالار نقره‌ای
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۱ آبان ماه، میزبان عرضه ۴۲ هزار و ۲۰۱ تن مواد پلیمری است.
   
نظارت بر معاملات تنها با شفافیت بورس کالا ممکن است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، اگر قرار است بر عملکرد شرکت ها در حوزه بازارهای کالایی نظارتی انجام شود، باید در بستری شفاف و متمرکز این اقدام صورت گیرد که بورس کالا بهترین و تنها مکانیسم برای انجام این نظارت هاست.
   
افزایش حجم معاملات در بورس کالا
در هفته اخیر تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۹۸ هزار و ۶۷۸ تن انواع کالا به ارزش ۹ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال معامله شد.
   
رشد ۷۴ درصدی حجم معاملات انواع محصول در بورس کالای ایران
در هفته منتهی به ۲۶ مهر ماه، ۵۱۱ هزار و ۹۵۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۷۴ و ۳۱ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد.
   
مهم‌ترین رویدادهای تالار نقره‌ای در هفته گذشته
در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که " عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا افزایش می یابد" ، " زنجیره تولید مواد در بورس کالا عرضه شود"، "رشد سهم تعاونی های حوزه پتروشیمی در معاملات بورس کالا" و " بورس کالا به افزایش کیفیت محصولات کمک کرده است" از مهم ترین آ...
   
لزوم‌ عرضه همه‌جانبه محصولات پتروشیمی‌ در بورس کالا
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در نخستین همایش تعاون، اقتصاد مقاومتی، صنایع پتروشیمی بر لزوم رعایت کف عرضه های تعیین شده در بورس کالا توسط پتروشیمی ها تاکید کرد.
   
عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا بیشتر می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه جلسه صبحانه کاری با اعضای اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به قانون جدید عرضه برخی محصولات کشاورزی مانند جو وذرت در بورس کالا، انتظار می‌رود که این روش‌ درباره سایر محصولات هم به کار گرفته شود.
   
عرضه ۴۳ هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده‌‎های نفتی و پتروشیمی بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۲۴ مهر ماه میزبان عرضه ۴۳ هزار و ۹۴۴ تن مواد پلیمری شامل گریدهای مختلف پلی اتیلن، پلی استایرن، پلی پروپیلن و اکریلونیتریل است.
   
جایگاه ارزنده بورس کالا در ساماندهی بازار کالای کشور
کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: بورس کالا هم اکنون و پس از گذشت ۱۱ سال از عمر خود در بازار مالی کشور سهم مهمی از توسعه صنایع کشور در بخش فولاد و پتروشیمی در اختیار دارد.
   
فرآورده های پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی
انواع فرآورده های پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی امروز در بورس انرژی عرضه می شود.
   
عرضه بیش از ۱۴۴ هزار تُن فولاد و مس در تالار نقره‌ای
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۳ مهر ماه میزبان عرضه ۵۰ هزار تن شمش بلوم، ۸۸ هزار و ۸۶۰ تن انواع ورق های گرم، سرد، قلع اندود و گالوانیزه، ۳ هزار و ۸۰۰ تن مس مفتول و ۲ هزار تن مس کاتد است.
   
عرضه‌ انواع فرآورده‌ پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی نفت و گاز
بازار فیزیکی بورس انرژی ایران روز یکشنبه (22 مهرماه) شاهد عرضه انواع فرآورده‌ پالایشی و پتروشیمی بود.
   
عرضه‌های سنگین فولادی در بورس کالا
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا، روز یکشنبه ۲۲ مهر ماه، میزبان عرضه ۷۰ هزار تن آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، سبزوار، جهان فولاد سیرجان و فولاد کاوه جنوب کیش است.
   
قیمت نفت خام سنگین ایران از ۸۰ دلار فراتر رفت
قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به پنجم اکتبر (جمعه، ۱۳مهرماه) نسبت به هفته گذشته، ۲ دلار و ۹ سنت افزایش یافت و از ۸۰ دلار برای هر بشکه فراتر رفت.
   
عرضه ۳۵ هزار تُن وکیوم باتوم در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی
تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز شنبه ۲۱مهرماه، میزبان عرضه ۳۵ هزار تن وکیوم باتوم است.
   
پاسخ بورس کالا به رییس هیات‌مدیره سندیکا درخصوص درخواست فولادمبارکه برای وجه اضافی
بورس کالا اخذ هرگونه مابه‌التفاوت از معاملات قطعی مطابق دستورالعمل‌های بورس را خلاف مقررات دانست.
   
عرضه ۶۶ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا روز سه شنبه ۱۷ مهرماه میزبان عرضه ۶۶ هزار و ۱۵۹ تن مواد پلیمری است.
   
فولاد مبارکه ۱۱۸ هزار تُن ورق فولادی عرضه می‌کند
امروز سه هزار تن مس کاتد، ۲۰ هزار تن مس کم‌عیار، ۱۰۰ تن شمش روی، هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و ۱۸۰ تن سولفورمولیبدن نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می‌شود.
   
فرآورده های هیدروکربوری امروز در بورس انرژی
فراورده های هیدروکربوری امروز در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه ای متنوع خواهند داشت.
   
میزان عرضه محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا
جزییات عرضه‌های محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا اعلام شد.
   
فعالان بازار آلومینیوم در انتظار استمرار عرضه‌ها در بورس کالا
عرضه مجدد آلومینیوم در بورس کالا از هفته گذشته، خبری خوش برای فعالان این صنعت بود که بدون شک استمرار عرضه‌ها مى‌تواند وضعیت بازار آلومینیوم را بهبود ببخشد.
   
راه‌اندازی بورس‌ کالا و آغاز شفافیت اقتصادی
مشاور عالی رئیس اتاق تهران گفت: یکی از اصلی‌ترین کارکردهای بورس کالا، ایجاد شفافیت در روند دادوستد کالاها، قیمت و میزان تولید محصولاتی است که در بورس عرضه می‌شوند؛ در واقع به واسطه تقویت بورس‌کالا و افزایش شمار شرکت‌ها و کالاهای عرضه در این بورس طی سال‌های اخیر، امروز فعالان صنایع و تولیدکنندگان به ...
   
جزییات آمار معاملات صنعتی فولادی امروز بورس کالا
جزییات عرضه‌های محصولات صنعتی فولادی شرکت‌‎های بزرگ فولادساز از جمله شرکت فولاد خوزستان و فولاد کاوه جنوب کیش اعلام شد.
   
دو روی سکه عرضه نفت خام در بورس
با نزدیک شدن به موعد اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران زمزمه‌های عرضه نفت خام در بورس با هدف دور زدن تحریم‌ها بعد از سال‌ها مجددا به گوش رسید و آن طور که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده، این تصمیم قرار است از هفته آینده عملیاتی شود؛ تصمیمی که از یک طرف بخش خصوصی و برخی کارشناسان آن را در...
   
بورس کالا میزبان دارایی‌های جدید
مدیرعامل بورس کالا، درباره مسیرهای توسعه و شرایط بهبود بورس کالا گفت: هم‌اکنون در بورس کالا در حال بررسی دارایی‌های پایه‌ جدیدی هستیم که بتوان از آنها برای انعقاد قراردادهای مشتقه استفاده کرد.
   
عرضه بیش از ۱۴ هزار تن فولاد و مس در بورس کالا
هزار تن ورق گرم، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد تیرآهن، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد میلگرد مخلوط، ۳ هزار تن مس کاتد، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۹ کیلوگرم شمش طلا امروز در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران معامله می شود.
   
دلایل افزایش قیمت زعفران
کارشناس حوزه کشاورزی دلیل موضع‌گیری نسبت به افزایش قیمت زعفران را آگاهی کشاورزان از نرخ‌های واقعی این محصول دانست.
   
با بورس‌کالا، اقتصاد را از معاملات حواله‌ای نجات دادیم
حدود ۱۵ سال از راه‌اندازی نخستین بورس‌کالایی در کشور با عنوان بورس فلزات تهران و ۱۱ سال از تاسیس شرکت بورس کالای ایران می‌گذرد؛ بورس کالا در این سال‌ها به دلیل ساختار غیرشفاف اقتصاد ایران با پیچ و خم‌های زیادی در مسیر پیشرفت مواجه بوده اما تاثیرات این بازار در ایجاد عدالت و شفافیت همواره مورد تاکید ...
   
عرضه ۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در بورس کالا
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه ۵۰ هزار تن آهن اسفنجی است.
   
ابلاغیه ترتیب عرضه‌های پتروشیمی +بخشنامه
ترتیب روزهای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا ابلاغ شد.
   
عرضه 8هزار تن گندم خوراکی و400 تن شکر خام در تالار محصولات کشاورزی بورس
۸ هزار تن گندم خوراکی و ۴۰۰ تن شکر خام در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.
   
داد و ستد گواهی صندوق سرمایه‌‎گذاری پروژه پرند در بورس انرژی
62 میلیون گواهی صندوق سرمایه گذاری پروژه پرند در بورس داد و ستد شد.
   
عرضه 62هزار تن قیر در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی
تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز عرضه ۶۲ هزار و ۵۴۴ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی را تجربه می‌کند.
   
بورس انرژی میزبان عرضه محصولات پتروشیمی
کالاهای پنتان، سوخت کوره سبک و برش سنگین پتروشیمی تبریز، نیتروژن پتروشیمی مبین و متانول پتروشیمی زاگرس امروز در رینگ داخلی بورس انرژی عرضه می شوند.
   
ورود فولاد مبارکه به تالار نقره ای با دست پر
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز میزبان عرضه ۱۱۹ هزار و ۷۰۰ تن انواع ورق های گرم، سرد، گالوانیزه و قلع اندود شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
   
آهن اسفنجی، گندله سنگ آهن و مس روی تابلو می‌روند
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد عرضه ۳ هزار و ۲۹۰ تن مواد پلیمری و مواد شیمیایی است.
   
اطلاعیه جدید بورس کالا درباره تغییر محدوده نوسان گواهی سپرده زعفران
محدوده نوسان قیمت در تمامی نمادهای معاملاتی گواهی سپرده کالایی زعفران،-/+5 درصد خواهد بود. گفتنی است، پیش از این، حد نوسان قیمت این معاملات +/-3 درصد بود که نسبت به تسویه روز قبل انجام می‌گرفت.
   
استمرار عرضه‌ها در بورس کالا، موجب تعادل قیمت‌ها شده است
مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید که با افزایش و استمرار عرضه محصولات فلزی در بورس کالا، قیمت ها متعادل شده است؛ همچنین مقرر شده است که محصولات فلزی و غیر فلزی به منظور تامین نیازهای داخلی ابتدا در بورس کالا عرضه شده و پس از تامین کامل نیازهای داخلی، صادر شود.
   
عرضه انواع فلز سرخ در تالار نقره‌ای
تالار محصولات صنعتی و معدنی روز چهارشنبه ۹ آبان ماه میزبان عرضه ۳ هزار تن مس مفتول، ۲۰۰ تن مس کاتد و ۲ هزار تن مس کاتد۲ است.
   

بورس کالا - کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تهران، میدان آرژانتین،خیابان شهید خالد اسلامبولی
خیابان بیست و یکم، پلاک 4، طبقه 4، واحد 15

تلفن :         82467701        021
فکس :
        82467770        021

تالار معاملات آتی - کارگزاری اردیبهشت ایرانیانن
تهران، خیابان طالقانی ، بعد از بورس کالا  ساختمان کارگزاران (زیمنس) تالار معاملات آتی کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تلفن :  88852331 021
فکس : 88890721 021

 دفتر مرکزی - کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
تهران، میدان آرژانتین، ابتدای احمد قصیر، ساختمان طلا، پلاک 49
طبقات چهارم(واحد1) - سوم ( واحد 4 و 5)   
تلفن :  82446       021

فکس : 88736260  021

مستقیم تالار بورس کالا: 88383516 021 اطلاعات تماس سایر شعب
Check PageRank