گزارش بازدید نمایشگاه نفت،پالایش، گاز ، پتروشیمی 1393


نوزدهمین نمایشگاه نفت ، پالایش، گاز و پتروشیمی در تاریخ 16 لغایت 19اردیبهشت 1393  در نمایشگاه بین المللی تهران  برگزار شد.
این گزارش در تاریخ 17 اردیبهشت 1393 از بازدید حضوری این نمایشگاه تهیه شده است .


گزارش از بهروز برادران نویری -  بهروز برادران

ترافیک  بسیارسنگین  خیابان سئول در ساعت 8:30  صبح  همه را شگفت زده کرده است، دردو  سمت  این بلوار  تقریبا همیشه  خلوت  خیل عظیمی ازخودروها  در صف ایستاده اند  و  تعدادی از شهروندان تهرانی بی خبر از همه جا در این مسیر گیر افتاده اند.

ترافیک مربوط می شود به نمایشگاه و پارکینگ نه چندان به سامان آن  که در شروع بازدید از این نمایشگاه  همه را خسته کرده است .
ساعت 9:56  بعد ازبیش از 1 ساعت  انتظار وارد پارکینگ می شوم . محل درب های ورودی نمایشگاه  عوض شده و سیل جمعیت به سمت  دیواره جنوبی  پارکینگ نمایشگاه در جریان است.  جمعیتی چند صد نفری در کمال احترام و آرامش ظاهری ولی باعصبانیتی  درونی  در انتظار خرید بلیت های  ورودی به نمایشگاه هستند تا از درب زنگ زده و خم شده نمایشگاه  وارد شوند. ناگهان  جمعیت تحملش طاق شده و  دشنام دهی به کارکنان شروع می شود، مسئولین نمایشگاه سعی در آرام کردن  جمعیت دارند. بالاخره  بلیت 1000 تومانی را به قیمت1500 تومان به ما فروخته و وارد شدیم ، بلیت به محض ابتیاع از باجه، توسط یکی دیگراز کارکنان  پاره و به سطل زباله ریخته می شود.

نمایشگاه در  فضای 38  تا 40سالن و  همچنین غرفه های  بسیار  در فضای باز  برگزار میشود  که  تقریبا جزء بزرگترین نمایشگاه ها محسوب می شود .

نقشه نمایشگاه بین المللی نفت و گاز 1393
 اسپانسرینگ  کارگزاری خبرگان سهام و نام کارگزاری مفید  در لیست غرفه ها  جلب توجه می کند. در سالن های غربی نمایشگاه  ، سالن های 1 و 2  و 18 ، 41 ، 40 ، 20 ، 22 عمدتا شرکت های  خارجی غرفه دارند که بسیاری از آنها  (تقریبا همه ) از کشورچین حضور داشتند. پرچم  قرمز رنگ کشور چین در تمام سالن ها بر روی غرفه های مربوطه به چشم می خورد.

 

بزرگترین و شاید مهمترین غرفه ها در سالن های 6تا 12  جای دارند و از ساعت اول برگزاری مذاکرات انفرادی و گروهی  بین صاحبان صنایع و مسئولین شرکتی غرفه ها  جریان دارد.

در این نمایشگاه علاوه بر شرکت های معتبر و نام آشنای نفتی، پالایشی و پتروشیمی، صنایع مرتبط با آنها نیز به وفور دیده می شود که در غرفه هایی نه چندان پر زرق و برق ولی با ارائه محصولات در خور تحسین و  بعضاً  ساخت داخل ایران، جلب توجه میکنند.  تولیداتی مانند عایق ها و فوم ها،  توری های پلی مری، ماشین آلات تصفیه،  پردازش و پالایش مواد نفتی، خدمات مشاوره ای ، بازرگانی عمده ی این موارد بودند.

 

به تمامی صاحبان صنایع مربوطه  پیشنهاد می شود تا از این نمایشگاه بازدید نمایند و زمانبندی مناسبی  برای حضور وخروج از نمایشگاه داشته باشند.17/02/1393
کارگزاری اردیبهشت ایرانیان