New Page 2

اخبار بازار سرمایه - بورس کالا________________

اخبار بورس کالا از فید پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه تهیه می شود


 


تنوع تالار صادراتی با عرضه قیر، گوگرد، لوب کات و عایق رطوبتی
در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز ۱۰۹ هزار و ۷۶۹ تن مواد شیمیایی، مواد پلیمری، وکیوم باتوم و قیر عرضه می شود.
   
لزوم برنامه ریزی برای عرضه گندم و خرما در بورس کالا
بورس کالا بستری مناسب برای عرضه کالاهای کشاورزی به ویژه در استان هایی است که فصل برداشت محصولات به دلیل شرایط اقلیمی زودتر شروع می شود و با توجه به این که سیستان و بلوچستان، استانی است که آغاز گر برداشت گندم بوده، بورس کالا می تواند سازوکاری را برای جلوگیری از سردرگمی و کاهش دغدغه های کشاورزان در دس...
   
عرضه صادراتی ۵۵ هزار تن سنگ آهن
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۱۳۰ هزار و ۵۶۴ تن قیر، وکیوم باتوم، لوب کات، سلاپس واکس و مواد پلیمری است.
   
لزوم حرکت به سمت مکانیسم بازار در بخش کشاورزی
راهی جز حرکت در مسیر کشف واقعی قیمت ها در همه بازارها به خصوص بازار محصولات کشاورزی براساس مکانیسم عرضه و تقاضا نداریم و در این بین بهترین و تنها سازوکار در این مسیر، بورس کالاست.
   
۶۷ هزار تن سیمان، آلومینیوم و فولاد روی میز فروش می رود
۸ هزار تن گندم خوراکی، ۱۷۰ تن عدس درشت، ۴ هزار و ۴۰۰ تن شکر سفید، ۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن خام، یک هزار تن ذرت دانه ای، ۵ هزار تن جو دامی و ۱۵ تن برنج هاشمی نیز در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.
   
معامله بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال محصول در بورس کالای ایران
طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۳۹۴ هزار و ۶۷۱ تن انواع محصول به ارزش ۴ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بود.بر این اساس در این تالار ۷۲۹ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۸۹۰ تن مرغ، ۲۷۴ هزار و ۴۰۰ تن گندم، ۳۰۰ تن شکر، ۲۱ هزار و ۶۰۰ تن روغن خام و ۹۶ هزار و ۷۵۲ تن ذرت طی ماه مذکور به فروش رسید.
   
رشد ۱۹ درصدی ارزش معاملات بورس کالای ایران
طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۰۳ هزار و ۹۸۶ تن انواع کالا به ارزش ۶ هزار و ۵۳۹ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار، یک هزار و ۹۰۰ تن آلومینیوم، ۱۹۵ هزار و ۴۵۵ تن فولاد، ۵ هزار و ۵۳۰ تن مس، یک هزار تن سیمان، ۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۱ تن کنسانتره فلزات گرانبها و همچنین ۲۰ کیلوگرم طلا...
   
عرضه گندم و زعفران در بورس کالا به نفع تولید و کشاورز است
حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی به عرضه گندم در بورس کالا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه گندم در بورس کالا از سال گذشته به صورت پایلوت انجام شد، انتظار می‌رود ضعف آن شناسایی شده و شاهد موفقیت کامل عرضه مجدد این محصول در بورس کالا باشیم.
   
۳۲ هزار تن قیر آماده صادرات از بورس کالای ایران
امروز در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز ۳۴ هزار و ۵۰۱ تن وکیوم باتوم، مواد شیمیایی و مواد پلیمری عرضه می شود.
   
ورود بخش مسکن به بورس کالا امکان پذیر است
حامد سلطانی‌نژاد درباره ارتباط با بورس جهانی در شرایط پسابرجام اظهار داشت: هنوز با بورس‌های سایر کشور‌ها ارتباط نداریم. پیوند با بازار سرمایه سایر کشور‌ها در برنامه بورس کالا است اما تا کنون محقق نشده است.
   
عرضه ۳۰ درصد تولید جوجه یک روزه در بورس کالا
از آنجا که عرضه و معامله جوجه یک روزه در بورس کالا یکی از راه کارهای مهم خروج جوجه یک روزه از شمول قیمت گذاری است از این رو اعضای انجمن کماکان نسبت به عرضه منجر به معامله جوجه یک روزه در بورس تا سطح ۳۰ درصد از تولید ماهانه اقدام جدی کنند.
   
کارگاه آموزشی آشنایی با معاملات قراردادهای کشف پریمیوم
بورس کالای ایران به منظور آشنایی مدیران و معامله‌گران کالایی شرکت های کارگزاری با نحوه انجام معاملات قراردادهای کشف پریمیوم کارگاه آموزشی برگزار می کند.
   
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته مدیرعامل بورس کالا گفت: هیچ نگرانی در خصوص اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در قالب بورس کالا برای کشاورزان وجود ندارد و تصمیم بر آن است که بخشی از این محصول مورد حمایت قرار گیرد.
   
کشاورزان نگران اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم نباشند
حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در قالب بورس کالا، اظهار کرد: در قالب این طرح، کشاورزان محصول خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند و مابه‌التفاوت قیمت فروش در بورس و نرخ حمایتی تعیین شده برای گندم، توسط دولت به حساب تولیدکنندگان واریز خواهد شد.
   
افزایش وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا
بر اساس مصوبه هیات پذیرش بورس کالا در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی سکه طلا و با توجه به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر، از امروز(چهارشنبه) پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه برابر ۱۶ میلیون ریال به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع ۲۱ میلیون ریال تعیین می‌شود.
   
Page:   of 5 
اخبار داخلی حداقل

خبر فوری حداقل