New Page 2

اخبار بازار سرمایه - بورس کالا________________

اخبار بورس کالا از فید پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه تهیه می شود


 


تاثیر مثبت طرح گواهی سپرده سکه در کنترل نقدینگی سرگردان
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: آغاز طرح جدید بانک مرکزی به صورت معاملات اوراق گواهی سکه در بورس کالا می تواند نقدینگی سرگردان را از تزریق به معاملات واقعی بازارهای سرمایه پذیر دور کند و باعث شفافیت در قیمت سکه در بازار شود.
   
نقش محوری بورس کالا در حمایت از تولید و تعادل بازارها
سال گذشته رکوردهای معاملات بورس کالای ایران در حوزه های مختلف شکسته شد که تعامل بورس با فعالان صنایع، استقبال از بازار مشتقه، توسعه اوراق گواهی سپرده کالایی و اوراق سلف موازی استاندارد از جمله دلایل این رکوردشکنی ها بوده است.
   
عرضه ۶۴ هزار تن فرآورده نفتی و پتروشیمی در بورس کالا
۷ هزار و ۶۰۰ تن گندم خوراکی، ۸۰۰ تن کلزا، ۲ هزار و ۵۵۰ تن شکر سفید، ۲ هزار تن شکر خام، یک هزار تن روغن خام سویا، ۲ هزار و ۸۱۰ تن خرمای مضافتی، ۷۴ هزار قطعه جوجه یک روزه و ۲۵۰ کیلوگرم زعفران رشته ای نیز در تالار محصولات کشاورزی عرضه می شود.
   
آغاز معاملات اوراق گواهی سپرده سکه در بورس آغاز می شود
بانک مرکزی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار از روز یکشنبه ۱۰ تیرماه در اقدامی جدید امکان عرضه تمامی حواله های پیش فروش شده را در بورس فراهم می کند که با این کار ضمن پاسخگویی به عطش متقاضیان و متعاملین سکه طلا، شاهد تحرک بخشی سمت عرضه بازار خواهیم بود.
   
یک هفته با بورس کالا
دبیر کل بانک مرکزی بانک مرکزی اعلام کرد که با هماهنگی بورس کالا از روز یکشنبه ۱۰ تیرماه در اقدامی جدید، امکان عرضه تمامی حواله های پیش فروش شده سکه را در بورس فراهم می کند. این اوراق پس از موعد سررسید در حکم مالکیت سکه طلا بوده و قابل خرید و فروش در صرافی ها خواهند بود.
   
اوراق گواهی سپرده سکه در بورس قابل معامله شد
پس از انتشار دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار متقاضیان می‌توانند خریدوفروش اوراق گواهی سپرده سکه در بورس را از طریق ۵۰ شعبه کارگزاری مفید در سراسر کشور انجام دهند. برای معامله گواهی‌های مذکور لازم است متقاضیان به شعب کارگزاری مفید مراجعه و ضمن احراز هویت درخواست فروش یا خرید صادر نمایند.
   
بورس کالای ایران در بازار اول بورس پذیرش شد
سهام بورس کالای ایران که تاکنون در بازار پایه فرابورس معامله می شد، از این پس با درج در فهرست نرخ های بورس اوراق بهادار، روی تابلوی اول بورس معاملات خود را از سر خواهد گرفت.
   
نقش مهم بورس کالا در تعادل بازارها
بورس کالا بهترین ابزار برای کشف واقعی قیمت ها و جلوگیری از قیمت های کاذب است به خصوص در شرایطی که بازارها با التهاب روبه رو می شود باید از بورس کالا بیش از گذشته بهره ببریم.
   
راه اندازی دومین سررسید قرارداد آتی زعفران از فردا
قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه سال جاری از امروز در بازار مشتقه بورس کالای ایران راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۴ مهر ماه سال جاری قابل معامله خواهد بود.»
   
عرضه ۸۴ هزار تن گوگرد، پلیمر، وکیوم باتوم و مواد شیمیایی
۳۰ هزار تختال C و ۲۵ هزار تن سبد تیر آهن مخلوط در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می شود.
   
جذابیت‌های طرح معامله اوراق گواهی سکه/تشکیل بازار ثانویه برای سکه
مکانیزم تمامی بورس‌ها از جمله بورس کالا برای تنظیم بازار مفید است و اینکه دولت برای تعادل بخشی به بازار سکه به سراغ بازار سرمایه آمده، می‌توان آن را به فال نیک گرفت.
   
وجه تضمین قراردادهای آتی سکه ۵۸ میلیون ریال شد+ سند
طبق اطلاعیه رسمی بورس کالا، وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا از فردا «چهارشنبه» ششم تیرماه به ۵۸ میلیون ریال افزایش می‌یابد.
   
۴۴ هزار تن مواد پلیمری روی تابلو می رود
۲۰۰ تن مواد شیمیایی، ۲۰۰ تن قیر و ۱۲۸ هزار تن وکیوم باتوم نیز در این تالار عرضه می شود.
   
بازگشت تعادل به بازار سکه با کمک بورس کالا
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: وقتی مردم بدانند که می توانند نیاز خود را در جایی تامین کنند طبیعتاً هجوم برای خرید سکه و ذخیره کردن سکه نخواهیم داشت. وقتی افراد جامعه احساس کنند در هر زمان و مکانی که بخواهند می توانند به بانک ملی مراجعه کنند یا در بورس کالا معاملات خود را انجام دهند هیجان بازار کنترل...
   
عرضه تختال و ورق فولادی در تالار نقره ای
۵۰ هزار و ۲۳۸ تن وکیوم باتوم، لوب کات، مواد پلیمری و سلاپس واکس نیز در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه می شود.
   
Page:   of 42 
اخبار داخلی حداقل

خبر فوری حداقل